fb
zľava -25% na oblečenie KILPI : zadaj v košíku: kilpi , končí za:

Najvhodnejšie športové oblečenie na behanie

Najvhodnejšie športové oblečenie na behanieZačiatočníka určite poteší, že spočiatku toho nebude potrebovať veľa. Najdôležitejšie je kvalitné športové oblečenie, vhodná obuv a niekoľko doplnkov, bez ktorých síce behať môžete, ale vďaka nim to bude príjemnejšie, zábavnejšie a bezpečnejšie. Pripravení? Vyrážame!

                                                             

1. Kvalitné športové bežecké oblečenie

Najskôr si ujasnite, koľkokrát týždenne sa budete behu venovať, pretože od toho závisí, koľko kusov oblečenia budete potrebovať. Pri tomto športe sa poriadne zapotíte (a to aj v chladnejších mesiacoch), teda radšej investujte do viacerých tričiek, ponožiek či nohavíc, aby vás od ďalšieho cvičenia neodradil fakt, že ste zabudli oprať.

 

Ponožky

Pohodlie nôh je pri tomto type športu kľúčovou zložkou celkového úspechu. Vyhnite sa 100% bavlneným ponožkám, pretože tie v sebe udržiavajú vlhkosť - teda pot, ale aj dážď či vodu z mláky, do ktorej náhodou šliapnete. Tým sa beh stáva nepohodlným, namáhavejším a v chladných dňoch môže viesť aj k prechladnutiu.

Športové ponožky zo syntetickej zmesi sú paradoxne v tomto prípade ideálne. Hľadajte také, ktoré majú spevnené časti v oblasti členkov, klenby chodidiel a podobne. Kompresia podporí aj prekrvenie svalov a urýchli regeneráciu po cvičení.

Siahnite po ponožkách, ktoré majú dvojitú vrstvu, vďaka čomu sa vyhnete pľuzgierom. Môžete si vybrať členkové ponožky, alebo podkolienky - všetko závisí od toho, ako vyzerá zvyšok vášho oblečenia.

Možno sa vám zapáčia kvalitné pánske ponožky KILPI PANAMA, ktoré obsahujú aj nanočastice striebra, a vďaka tomu sú antibakteriálne a znižujú zápach spotených chodidiel.

 

Tričká a nohavice

Aj v tomto prípade je bavlna neželaný prvok oblečenia. Siahnite po tzv. technických látkach, ktoré obsahujú syntetický materiál. Udržia vás aj pri veľkej námahe v suchu a teple, pretože odvádzajú pot a tak vám ani beh vo veternom počasí nevytvorí na tele pocit chladu.

Okrem toho majú takéto látky aj dlhšiu životnosť a lepšie zvládajú časté pranie. Dámy by si mali dať pozor pri výbere kvalitnej športovej podprsenky - pred kúpou si v nej vyskúšajte krátko zabehať, hoci aj na mieste, aby ste si overili, že nie je príliš elastická.

Keď sa vyberiete behať, neobliekajte sa prehnane teplo. Aj keď je vonku chladnejšie, už po pár minútach sa zahrejete a príliš vysoká teplota tela vie športovanie poriadne znepríjemniť. Už pri 14°C vám bude príjemne v tričku a šortkách.

Ideálne pre každodenné behanie je rýchlo schnúce technické tričko KILPI LITYS-M.  Pre dámy je vhodné napríklad technické tričko KILPI DILLETA, ktoré je ľahučké, v mnohých farbách a na chrbte má reflexné prvky, ktoré robia bezpečným aj behanie v šere.

 

2. Topánky, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Pred prvým vybehnutím si premyslite, na akom povrchu budete behávať najčastejšie. Máte nablízku lesný chodník? Bývate uprostred mesta a budete behávať po okolí? Sú na vašej vyhliadnutej trase miesta so štrkom alebo iným nestabilným povrchom? To všetko treba vziať do úvahy a nemôžete preto iba vytiahnuť akékoľvek tenisky z útrob skrine.

Pri nákupe nevyberajte podľa farby, značky alebo ceny. Vyberte si pevnú topánku, ktorá je na jednej strane oporou pre chodidlo, no pri našľapovaní je dostatočne mäkká a pružná, aby ste mali pri behu pocit, že vás nadnáša. Investícia do kvalitných bežeckých topánok sa vráti v podobe zvýšeného komfortu i bezpečnosti.

3. Bežecké doplnky

Vonku je krásne a tak vás to láka vybehnúť a zlepšiť si kondíciu? Slnko vie byť zradné a tak si pred jeho žiarením chráňte najmä tri veci - oči, hlavu a pokožku. Aj keď zlatisté opálenie nie je dôvodom, prečo beháte, slnečné lúče vám môžu spôsobiť aj bolestivejšiu verziu - úpal alebo spálenú pokožku.

Samozrejmosťou by mali byť slnečné okuliare blokujúce UV žiarenie, opaľovací krém a pokrývka hlavy (postačí aj šatka, ktorá zároveň zachytí pot z čela). Pri výbere okuliarov vyberajte pevnejší rám a odľahčené sklá odolné voči nárazom.

Menej dôležitou, ale veľmi motivačnou, výbavou sú hodinky, aplikácie v smartfóne, krokomer alebo iné pomôcky, ktoré odmerajú váš čas, vzdialenosť a celkový výkon. Pretože prekonať sám seba je jeden z najlepších pocitov.

A kam to všetko dáte? Môžete použiť napríklad bežecký opasok, do ktorého schováte kľúče, mobil, peniaze alebo doklad totožnosti.

Napokon, ak sa chystáte behávať dlhšie ako 30 minút, rozhodne si so sebou vezmite fľašu s vodou a pravidelne dopĺňajte tekutiny.

 

Doprava zdarma
nad 59 €
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Sme tu pre Vás
Po-Pia: 8:30-16:30
Možnost platby
platobnou kartou
?> cheap replica watches under $52 glorious, handy, high quality.

designated technical conditions to positively subvert the average medical spa remainder relates to the commonalities pertaining to best replicas de relojes.

aaa+ rolex replica.

all the resourceful comprehensive forensics education great needlework and exquisite art certainly is the manifestation of best replica watches for sale in usa.

cheap richard mille replica here.