fb
Sportmoda
  info@sportmoda.sk   +421 903 152 242

Starostlivosť o oblečenie, prehľad materialov

 

Všeobecné informácie

Postupujte vždy podľa údajov na našitom štítku. Výrobky môžete vyprať v práčke pri teplote uvedenej na visačke produktu. Na funkčnom  produkte  nepoužívajte avivážny prostriedok výrobky pred praním nenamáčajte do pracieho roztoku. Oblečenie je možné  vyžehliť pri dodržaní  uvedeného symbolu teploty. Po niekoľkom  vypraní môžete obnoviť vodeodolnosť aplikáciou  niektorého doporučeného impregnačného prostriedku.

Ručné pranie

Pokiaľ  pripravujeme roztok pre ruční pranie, nie je nikdy zaručené dokonalé rozpustenie pracieho prostriedku. Stáva sa i to, že zákazník napustí vodu do vane, vloží tam prádlo a navrch nasype prací prášok. Je jasné, že to farbe látky ublíži a vznikajú reklamačné problémy. Neznamená to ale, že je ručné pranie neprípustné. Pri aplikácii špeciálnych tekutých pracích prostriedkov, kde ich výrobca  ručné pranie doporučuje, by pri dodržaní návodu nemalo dôjsť k problémom.

Použitie aviváže

Avivážne  prostriedky narušujú vodeodpudivú úpravu tkaniny. Aviváž sa nesmie používať na výrobky s funkciou neprenikavosť, predyšnosť a vetruodolnoť, to znamená na technické materiály.

Postup pri praní membránového oblečenia

Doporučujeme pranie v niektorom špeciálnom pracom prostriedku, napr. TECH WASH firmy Nikwax. Vždy dodržujte postup stanovený výrobcom pracieho prostriedku.

Údržba impregnácie

Akékoľvek oblečenie je vhodné impregnovať, ak začína voda vsakovať do povrchu látky i pri veľmi miernom daždi. Impregnáciu je vhodné obnoviť po 5 vypraniach.

Starostlivosť o pletené materiály

Výrobok  perte s rovnakými farbami v obvyklým množstvom prášku a šetrným programom prania s následným odstredením. Nenamáčajte výrobok pred praním. Perte naruby a so zapnutým zipsom. Po vypraní formujte natiahnutím nohavíc resp. rukávov či chrbta) pokiaľ je výrobok mokrý (predídete zrazeniu materiálu), voľne ho vyveste a nechte preschnúť. Vždy sušte naruby a nikdy nie na priamom slnci. Nenechávajte výrobok pred, ani po praní vo vode. Dbajte na voľné vyvesenie a rovnomerné uschnutie ihneď po ukončení praní. Max. zrážanlivosť 3-5%.

Starostlivosť o tkané materiály

Výrobok perte samostatne. Do pračky vložte obvyklé množstvo prášku a nastavte šetrný program prania s následným odstredením. Nepoužívajte aviváž, poškodíte tím funkciu materiálu. Nenamáčajte výrobok pred praním. Po vypraní a krátkom odstredení výrobok ihneď voľne vyveste napr. nad radiátor  alebo iný zdroj mierneho stáleho tepla a nechajte rovnomerne preschnúť (nepokladajte priamo na radiátor). Nesušte na slnku. Nenechávajte výrobok pred ani po praní na dlhšiu  dobu vo vode. Dbajte na voľné vyvesenie a rovnomerné uschnutie ihneď po ukončení prania.

 

 • Membrána PTFE poskytuje vodeodolnosť 20 000mm/cm2 a extrémne vysokú predyšnosť 50 000 g/m2/24h. PTFE membrána prináša výbornú ľahkosť spolu s vynikajúcou životnosťou. Zaisťuje neobmedzený pohyb a absolútnu ochranu v tých najnáročnejších podmienkach.

 

 •  
 • Dvojvrstvový materiál, ponúka vodný stĺpec 30 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 30 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4- smernej elasticite.
 •  
 • Dvojvrstvový materiál, ponúka vodný stĺpec 20 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 20 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4- smernej elasticite.

 

 •  
 • Dvojvrstvový materiál, ponúka vodný stĺpec 15 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 20 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí.

 

 • Dvojvrstvový materiál, ponúka vodný stĺpec 10 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 20 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolná membrána poskytuje výbornú odolnosť a pohodlie. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí. Navyše materiál "stretch" zaisťuje voľnosť pohybu vďaka 4- smernej elasticite. 

 

          

 • Dvojvrstvový  materiál, ponúka vodný stĺpec 10 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 10 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolný  DWR poskytuje výbornou odolnosť a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí.
 •  
 •  
 • Dvojvrstvový  materiál, ponúka vodný stĺpec 5 000 mm vodeodolnosť a predyšnosť 10 000 g/m2/24h. Konštrukčne, využíva dve vrstvy zložené v protismere a vode odolný  DWR poskytuje výbornou odolnosť a pohodlí. Materiály SIBERIUM 2L sú vyvinuté pre širokú škálu športových aktivít s dôrazom na ochranu pred vplyvom počasia. Podšívky, použité v kombinácií s materiálom SIBERIUM 2L zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí

 

         

 • Technológia SIBERIUM CT sa vyznačuje spojením vodeodolnosti 5 000 mm, vetruvzdornosti a pevnosti, pričom materiál zostává ľahký a priedušný. Konštrukcia z dvoch vrstiev poskytuje ochranu proti prírodným vplyvom a zabezpečí pohodlie v každej  situácii. Materiály podšívok spoločne so SIBERIUM CT zvyšujú schopnosť materiálu odvádzať vlhkosť a pridávajú na odolnosti a pohodlí.
 •  
 •  
 • SRC SS softshell s teplou vnútornou vrstvou z fleecu je určený pre všetky outdoor  a športové  aktivity. Zachováva si dostatočnú  vode odolnosť, aby ste sa cítili pohodlne. 3- vrstvová štruktúra zaručuje odolnosť  proti vode a predušnosť. Zostanete suchý  zvnútra aj zvonka.
 •  
 • SRC HS softshell s rýchlo schnúcou priedušnou vnútornou vrstvou je určený pre všetky outdoor aktivity. Skôr je zameraný  na vode odolnosť  než na priedušnosť. Poskytuje vynikajúcu vodu odpudivosť spoločne s nízkou hmotností, aby ste sa pri akejkoľvek aktivite cítili pohodlne. 3-vrstvová štruktúra zaisťuje trvalý hydrostatický odpor a priedušnosť. Zostanete suchý  zvnútra aj zvonka.
 •  
 •  
 • SRC SS softshell s teplou vnútornou vrstvou z fleecu je určený pre všetky outdoor a športové aktivity. Zachováva si dostatočnú vode odolnosť, aby ste sa cítili pohodlne. 3-vrstvová štruktúra zaručuje odolnú vode odpudivosť a priedušnosť. Zostanete suchý  zvnútra aj zvonka
 •  
 • Séria materiálov SRC SB prináša vysokú elasticitu do 2 alebo 4 strán, ochranu proti UV žiareniu, priedušnosť a rýchle schnúce vlastnosti. Séria materiálov SRC SB zaisťuje ochranu proti prírodným vplyvom a absolútnu voľnosť pohybu.
 •  
 • Látky so strečom do všetkých 4 strán s obojstrannou štruktúrou vám prinesú vetru vzdornosť, vode odolnosť a odolnosť voči oderu. Vysoko priedušný, elastický, ľahký a mäkký. Ideálni pre všetky športy a outdoor aktivity, u ktorých je treba neobmedzený pohyb.
 •  
 • Materiály vyvinuté pre ochranu pri všetkých outdoorových a športových aktivitách. Vetru vzdorné, vode odolné, priedušné a ľahké materiály umožňujú skvelú zbalitelnosť a voľnosť pohybu.  

 

            

Down je teplý, ľahký a sbaliteľný. Ak je oňho dobre postarané, vydrží jeho kvalita 3 násovne dlhšie .  Čo je ovela viac ako u inej sytetike.  Naša konštrukcia je 90/10.Pre oblečenie alebo spacáky je doteraz najlepším izolačným materiálom z prírodného peria. Oproti akémukoľvek  syntetického materiálu je perie ľahšie , skladnejšie a má vyšší tepelný odpor. To, čo v pérovej vrstve izoluje je vzduch a perie veľmi účinným zpôsobom bráni jeho prúdeniu

 

          

           Pasivný lavinový systém RECCO.