info@sportmoda.sk   +421 911 152 242
Obchodné podmienky Kontakt
KILPI - AKCIA -10% na značku Kilpi , zadaj kód : zima

Značka Oakley

Značka Oakley

 

OAKLEY  HISTÓRIA INOVÁCIÍ
Jim Jannard, zakladateľ značky Oakley®,  považovaný za jedného z najkreatívnejších návrhárov na svete, začínal skromne. Prvé nápady vznikali v jeho garáži a celé to sprevádzalo motto: „Všetko na svete je možné
urobiť lepšie. Jediná otázka, ktorá ostáva, je, kto a kedy to urobí lepšie”.
História firmy siaha do roku 1975. Od začiatku svojej existencie firma Oakley® odmietala priemernosť a slepú oddanosť idei inovácii, búrajúc hranice medzi štýlom, formou a funkciou.
Výrobky Oakley® rúcali všetky konvencie. Evolúcia sa začala gumenými rukoväťami na motorky. Boli to prvé rukoväte, ktoré mali profilovaný ergonomický tvar, perfektne prispôsobený tvaru dlane motorkára. Vyrábali
sa z nového materiálu s názvom Unobtainium®, ktorý zvyšoval priľnavosť spotených rúk vodiča do rukoväte. Nové riešenia vznikali neustále. V roku 1980 firma Oakley® útokom dobila trh s motorkárskymi a lyžiarskymi okuliarmi
vďaka využitiu inovatívneho polohovania skiel a precíznemu cylindrickému zakriveniu zabezpečujúcemu dokonalú viditeľnosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu. V roku 1984 firma Oakley® znovu zrevolucionizovala športový svet. Športové okuliare vystúpili z tieňa a masovo ovládli bežných používateľov. Profesionálni športovci aj obyčajní amatéri nikdy nepocítili podobné možnosti. Optická technológia najvyššej kvality bola vyvinutá špeciálne s myšlienkou na bezohľadné, vražedne, náročné požiadavky profesionálneho športu. Tak sa zrodila technológia s názvom High Definition Optics®. Najprv sa objavili okuliare Eyeshade®, potom Blade®. Krátko na to zažil svet športu, búrajúc bariéry ostrosti videnia a objavujúc v doslovnom význame úplne nevídané možnosti, skutočnú revolúciu. Záujem o inovácie v odvetví okuliarov a športových okuliarov sa odzrkadlilo aj v ponuke športovej obuvi, oblečenia a doplnkov Oakley®. Firma Oakley® získala viac než 600 svetových patentov v oblasti technológií a priemyselných vzorov, ktoré sú výsledkom neúnavného úsilia pri riešení problémov a vývoji technológií pripomínajúcich umelecké
diela. Neustále prekvapujú, odmietajúc obmedzenia dávajú technike hodnotu umenia a to všetko s myšlienkou na tých, ktorí taktiež pristupujú ku svojim športovým úspechom tvorivo v snahe dosiahnúť trvalé miesto v histórii športu.

PREČO OAKLEY®?
+ Oakley® je jedna z najpoprednejšich športových značiek na svete.
+ Značka vytvorená pre športovcov a aktívnych ľudí, ktorú si vážia hlavne svetoví majstri mnohých športových odvetví.
+ Ideálne spojenie funkčnosti a dizajnu založené na viac ako 30-ročných skúsenostiach a inováciách.
+ Nadpriemerná kvalita garantuje nadpriemerné videnie a športové výkony.
+ Viac ako 600 patentov v oblasti technológie a dizajnu.
+ Pokročilé materiály garantujúce trvácnosť, nízku hmotnosť a odolnosť.
+ Nedostižná ostrosť, citlivosť a presnosť videnia (High Definition Optics®).
+ Priekopnícka technológia vymeniteľných skiel Oakley® Switchlock™.
+ Farebná škála a funkcionalita šošoviek – prispôsobená vybraným športovým disciplínam, poveternostným podmienkam a intenzite svetla.
+ Komfort a trvácnosť precíznych, patentovaných závesov.
+ Ideálna prispôsobivosť okuliarov do tvaru hlavy (Three-Point Fit) u športových modelov.
+ Možnosť prevedenia dioptrických šošoviek u slnečných okuliarov – technológia Oakley® True Digital™.
+ Bezkonkurenčná ochrana proti UV žiareniu a odolnosť šošoviek proti poškodeniu – kompletná záruka bezpečnosti

 

TECHNOLÓGIA RÁMOV: MATERIÁLY
Značka Oakley® vlastní viac než 600 pôvodných patentov v oblasti technológie – časť
z nich sa týka práve materiálov, z ktorých sú vyrábané okuliare. Vďaka nepretržitému hľadaniu
možností inovácií sú rámy Oakley® mimoriadne funkčné, ľahké a pohodlné.

O MATTER™                                                                                     

 

 

Ľahký materiál O Matter™ je vytvorený vstrekovaním a dodatočne čistený. Vďaka patentovanému zloženiu a technológii sa spoločnosti podarilo vytvoriť
mimoriadne pevné a zároveň veľmi pružné rámy. Materiál rámov pod vplyvom slnka netmavne.

C-5™                                                                                                

  Tento materiál je zliatinou piatich rôznych kovov, medzi inými napr. hliníka. Vhodné prísady a pomer materiálov vytvára ľahký a súčasne pevný rám.    

ACETÁT

   Ručne vyrábaný viacvrstvový acetát umožňuje vytvárať nezvyčajné farebné kombinácie a originálne vzory. Acetát je hypoalergénny materiál.

TITÁN

  Ultraľahký a mimoriadne odolný materiál, ktorý sa taktiež používa na výrobu stíhačiek. Titán umožňuje vyrábať jedny z najodolnejších rámov Oakley ®.

UHLÍKOVÉ VLÁKNO

Pevnosť garantovaná rokmi výskumov a testov v mnohých odvetviach športových inovácií. Vďaka použitej technológii sú stranice vyrobené z uhlíkových vlák veľmi ľahké a elastické.

HLINÍK

Využitie tohto materiálu umožňuje vytvárať originálne formy kovových rámov alebo ho kombinovať s rôznymi druhmi plastov. Ďalší, nezvyčajne ľahký, kovový materiál.

 

´TECHNOLÓGIA RÁMOV: PÁNTY
KOMFORT A TRVÁCNOSŤ PODPORENÁ INOVATÍVNYMI RIEŠENIAMI Firma Oakley® navrhuje jednak miniaturizované mechanizmy s dvojitou reguláciou, ale aj pružinové mechanizmy garantujúce komfortné upevnenie skiel. Technológia závesov Oakley® využívaná rovnako u korekčných, ako aj u slnečných okuliarov neustále vyznačuje nové štandardy.
+ Unikátna trvácnosť pri zachovaní plného komfortu a úžitkových vlastností.
+ Technická dokonalosť precízneho mechanizmu dosiahnutá najlepšími materiálmi a prevedením.
+ Dokonalá estetika plynulého prechodu medzi mechanizmom závesov, obrubou a stranicami.
+ Záruka stability a odolnosti proti tlaku.

HOLLOWPOINT™

Projekt týchto pántov bol zainšpirovaný kolesami motorky. Jednoduchosť transformujú na umelecké dielo. Minimalistický dizajn je vytvorený vačkovým mechanizmom.

MONOSHOCK™

Pánty využívajú mechanickú precíznosť na dosiahnutie pružnosti, komfortu a adaptability. Ich špeciálny prvok – „rameno“ – spája očnicu okuliarov so stranicami.

 

TWINSHOCK™

Štruktúra tohto modelu pántov sa podobá konštrukcii pružín využívaných na minimalizáciu tlaku. Pružnosť a pevnosť pántov je zabezpečená využitím dvojitých „ramien“; model sa vyznačujú dizajno  typickým pre značku Oakley®.

ZERO PROFILE™

Úplne nový, estetický efekt: plynulý prechod medzi pántom, očnicou a stranicou spájajúci funkčnosť a umenie a súčasne eliminujúci všetky nedostatky tradičných pántov. Mimoriadne minimalistický vzhľad a nezvyčajnú odolnosť garantuje so stranicou zintegrovaný mechanizmus.

 

TECHNOLÓGIA ŠOŠOVIEK: OAKLEY® SWITCHLOCK™ VYMIEŇAJ ŠOŠOVKY A VYHRÁVAJ
Firma Oakley® je pionierom v navrhovaní športových a lyžiarskych okuliarov s vymeniteľnými sklami. Vďaka inováciám v oblasti technológie Oakley® Switchlock™ je výmena skiel jednoduchá a rýchla. Prvýkrát sa tento systém objavil v roku 2007 u modelu Jawbone®. V súčasnosti je dostupný aj u iných modelov, napr. model Radarlock®. Vďaka využitiu tejto technológie si môže každý jednoducho nasadiť šošovky zodpovedajúce daným svetelným podmienkam. Športovci môžu bez problémov použiť odtieň šošoviek, ktorý predstavuje najlepšiu kombináciu filtrov, vyváženia farieb a kontrastu a upevnenie skiel odoláva tlaku, ktorý by mohol spôsobiť deformáciu obrazu.
+ Optimálna výhoda – výmena šošoviek je rýchla a mimoriadne jednoduchá.
+ Možnosť prispôsobenia poveternostným podmienkam a intenzite svetla.
+ Špeciálne technológie garantujú optimalizovanú úroveň transparentnosti, účinnosti a ochrany.

TECHNOLÓGIA ŠOŠOVIEK: HDO®
Ak si myslíš, že vysoké rozlíšenie sa týka výhradne televízorov, možno by si mal viac otvoriť oči. High Definition Optics® Firma Oakley® vyvinula technológiu High Definition Optics® (HDO®). Je to súbor chránených a patentovaných optických riešení, ktoré zabezpečujú najlepšiu ostrosť a kontrastnú citlivosť obrazu. HDO® to nie je iba precíznosť, sú to taktiež inovatívne riešenia v oblasti mechanickej pevnosti a nekompromisných štandardov ochrany a taktiež stopercentná účinnosť v blokovaní UV žiarenia. Oakley® HDO® je najlepšia technológia ochrany očí, ktoré vysielajú najprecíznejšie a nerušené informácie do mozgu. To je rozdiel, ktorý robí z firmy majstra. Zabezpečuje unikátnu ostrosť videnia a ochranu. Patentované riešenia v technológii HDO® dosahujú dokonalé výsledky v testoch American National Standards Institute. Úroveň ostrosti a presnosti, ktorá môže zmeniť tvoj pohľad na svet Myslíš si, že tvoj obraz sveta zodpovedá skutočnosti? To, čo vidíme, obyčajné sklá deformujú spôsobom, ktorý niekedy ohrozuje našu bezpečnosť a obmedzuje naše možnosti.
Technológia HDO® firmy Oakley® odstraňuje najčastejšie chyby tradičných šošoviek:
+ Refrakčná schopnosť šošovky – tradičné sklá zväčšujú obraz toho, čo vidíme.Precíznosť HDO® garantuje presnejší obraz v celom zornom poli.
+ Astigmatizmus – obyčajné sklá nie sú schopné sústrediť všetky svetelné vlnydo časti oka zodpovednej za videnie. Technológia HDO® eliminuje rozmazanéoblasti spôsobené nevhodnou kvalitou skiel.
+ Prizmy – predmety videné cez obyčajné sklá sa nenachádzajú presne namieste, v ktorom ich vidíme. Vďaka technológii HDO® obraz vo väčšej mierezodpovedá skutočnosti, v dôsledku čoho každé oko vytvára identický     obraz a  náš mozog nestráca čas s jeho spracovaním.
+ Štandardné okuliare môžu spôsobiť nadmernú únavu zraku a negatívne vplývaťna naše schopnosti. HDO® garantuje nedostižnú ostrosť, citlivosť a presnosťvidenia.

OCHRANA HDO® OCHRANA PRED UV ŽIARENÍM
Poškodenia očí spôsobené UV žiarením sa časom kumulujú. UV žiarenie je neviditeľné a tak si skutočné nebezpečenstvo neuvedomujeme. Boj s UV žiarením vyžaduje použitie vizionárskej technológie:
+ Sklá Oakley® vyrobené zo špeciálneho materiálu Plutonite® blokujú 100% všetkých lúčov UVA, UVB, UVC a modrého svetla s vlnovou dĺžkou do 400 nm.
+ UV žiarenie je blokované materiálom, z ktorého sú šošovky vyrobené, a nie tenkou ochrannou vrstvou na povrchu šošoviek, ktorá sa môže opotrebovať alebo zotrieť.
+ Optické technológie firmy Oakley® zabezpečujú vhodné zakrivenie skiel a teda lepšiu hornú a bočnú ochranu očí.
OCHRANA PRED POŠKODENÍM
Štýlový vzhľad nemusí znamenať horšiu odolnosť. Slnečné okuliare Oakley® spĺňajú a dokonca prevyšujú požiadavky noriem odolnosti proti mechanickému poškodeniu American National Standards Institute. Na vytrvalostných testoch boli použité ťažké kovové hroty, ktoré na šošovku padali z výšky viac ako 1,5 m. V rámci skúšky boli na šošovku taktiež vystrelené 2,5 cm projektily rýchlosťou 164 km/h. Šošovky Oakley® oba testy spravili bez výhrad, čo garantuje:
+ Ochranu pred poškodením spôsobeným ťažkými predmetmi pri malej rýchlosti.
+ Ochranu pred poškodením spôsobeným ľahšími predmetmi pri veľkej rýchlosti.
+ Výnimočnú mechanickú odolnosť šošoviek Oakley® zabezpečujú ľahké

TECHNOLÓGIA POLARIZÁCIE ELIMINÁCIA EFEKTU OSLEPENIA
Firma Oakley® ponúka najlepšie sklá s polarizáciou. Obyčajné sklá s polarizáciou môžu videný obraz rušiť. Navyše, nedokážu eliminovať efekt oslepenia v dostatočnej miere. Vďaka exkluzívnej technológii Oakley® sú naše sklá s polarizáciou jediné vo svojej triede. S využitím molekulárnych metód polarizačný filter do skla zatavujeme. Ostatní výrobcovia používajú lacnejšie metódy spájania jednotlivých vrstiev, čo môže vyvolávať poruchy videnia a zahmlievanie obrazu. Polarizačné filtre firmy Oakley® zabezpečujú až 99%-né odfiltrovanie efektu oslepenia s presnosťou, ktorá dosahuje hranice moderných precíznych výrobných metód. Sklá HDPolarized firmy Oakley®
zabezpečujú výnimočnú ostrosť obrazu a ochranu vďaka stopercentnej účinnosti blokovania UVA, UVB a UVC žiarenia. TECHNOLÓGIA ŠOŠOVIEK PHOTOCHROMIC
Dosahovanie najlepších výsledkov v golfe, v horskej cyklistike alebo na večernom tréningu na skejtborde vyžaduje adekvátnu prípravu na premenlivé poveternostné podmienky. Jednotlivé varianty prevedenia skiel firmy Oakley® menia farbu vďaka použitiu technológie Photochromic.
+ Fotochromatické sklá sa prispôsobujú meniacej sa intenzite slnečného žiarenia a tým poskytujú maximálny komfort pri užívaní.
+ Garantujú stopercentné blokovanie UV žiarenia, aj vtedy, keď zmenia farbu na svetlejšiu počas zamračených dní, počas ktorých je UV žiarenie taktiež nebezpečné.
+ Zmena farby skiel na tmavšiu nikdy nebude príliš intenzívna, ak sa slnko schová za mraky iba na chvíľu, ani príliš slabé, keď opäť začne svietiť plnou intenzitou.
ŠOŠOVKA OAKLEY® FILTRUJE 99,99

TECHNOLÓGIA ŠOŠOVIEK PHOTOCHROMIC
Dosahovanie najlepších výsledkov v golfe, v horskej cyklistike alebo na večernom tréningu na skejtborde vyžaduje adekvátnu prípravu na premenlivé poveternostné podmienky. Jednotlivé varianty prevedenia skiel firmy Oakley® menia farbu vďaka použitiu technológie Photochromic.
+ Fotochromatické sklá sa prispôsobujú meniacej sa intenzite slnečného žiarenia a tým poskytujú maximálny komfort pri užívaní.
+ Garantujú stopercentné blokovanie UV žiarenia, aj vtedy, keď zmenia farbu na svetlejšiu počas zamračených dní, počas ktorých je UV žiarenie taktiež nebezpečné.
+ Zmena farby skiel na tmavšiu nikdy nebude príliš intenzívna, ak sa slnko schová za mraky iba na chvíľu, ani príliš slabé, keď opäť začne svietiť plnou
 

FARBY ŠOŠOVIEK   CESTA: OVLÁDNI CESTU
Ostré svetelné lúče Ti nebudú prekážať, keď budeš používať šošovky 00 Red Iridium® Polarized. Boli vyvinuté, aby chránili tvoje oči pred oslepením na cestách a chodníkoch.
HLAVNÉ VÝHODY ŠOŠOVKY 00 RED IRIDIUM® POLARIZED:
+ Odráža 99,9% slnečných reflexov pochádzajúcich od asfaltu alebo chodníka. To znižuje únavu očí.
+ Zlepšuje vnímanie hĺbky. Zlepšuje kontrast videnia a umožňuje rýchlejšie identifikovať všetky hrozby na ceste.

FARBY ŠOŠOVIEK  ABY SI VEDEL HRAŤ GOLF, MUSÍŠ DOBRE POZNAŤ TRÁVU
Základné vybavenie všetkých najslávnejších golfistov. G30™ Iridium® optimalizujevizuálne detaily a hĺbku videnia tak, že Ti umožní rozoznať jemné variácie v štruktúretrávy a sklone terénu.
HLAVNÉ VÝHODY ŠOŠOVKY G30™ IRIDIUM®:
+ Optimalizuje videnie detailov. Umožňuje lepšie vidieť zelený podklad.
+ Zlepšuje vnímanie hĺbky. Pomáha vidieť každý detail.
+ Redukuje oslepujúce reflexy. Umožňuje sledovať trajektóriu letiacej loptičku

FARBY ŠOŠOVIEK ABY SI BOL MAJSTROM CHODNÍKA, MUSÍŠ DOBRE SPOZNAŤ TERÉN
Pri strednom alebo slabom svetle naša špeciálne vyvinutá šošovka VR28® Black Iridium® maximalizuje ostrosť a hĺbku videnia zvýraznením kontrastu medzi jemnými odtieňmi hnedej a zelenej farby.
HLAVNÉ VÝHODY ŠOŠOVKY VR28® BLACK IRIDIUM®:
+ Maximalizuje ostrosť a hĺbku videnia. Lepšia viditeľnosť v podmienkach stredného alebo slabého slnečného žiarenia.
+ Zväčšuje kontrast. Umožňuje rozlíšiť jemné farebné variácie na každom chodníku.

FARBY ŠOŠOVIEK ABY SI ROZUMEL VODE, MUSÍŠ VIDIEŤ, ČO JE POD JEJ HLADINOU
70% povrchu zeme je pokrytých vodou a 100% tejto vody je schopné ťa oslepiť svetelnými reflexami, ktoré môžu byť desaťkrát silnejšie ako okolité svetlo. Všetky šošovky určené pre styk s vodou blokujú 99% oslepujúcich reflexov a uľahčujú videnie ako žiadne iné.
HLAVNÉ VÝHODY ŠOŠOVKY SHALLOW BLUE™ POLARIZED:
+ Šošovka odporúčaná pre plytké vody a sladkovodné nádrže.
+ Zvyšuje kontrast a hĺbku vnímania. Poskytuje čisté a oveľa reálnejšie videnie pod hladinou vody. 

FARBY ŠOŠOVIEK ABY SI SA VEDEL ORIENTOVAŤ POČAS KAŽDEJ SITUÁCIE, MUSÍŠ DOBRE VIDIEŤ
Ani intenzívne slnečné lúče Ti nebudú prekážať pri každodennom dobývaní sveta bez ohľadu na to, či ho dobývaš menej alebo viac aktívne. Perfektný obraz bez oslepujúcich reflexov svetla, ktoré sa odráža od veľkých, svetlých či lesklých plôch, asfaltu, chodníka a vodnej hladiny.
HLAVNÉ VÝHODY ŠOŠOVKY BLACK IRIDIUM® POLARIZED:
+ Dokonalá na každodenné použitie.
+ Ideálne chráni zrak a poskytuje komfort videnia pri silnom slnečnom žiarení.
+ Univerzálna farba šošovky – dobrá súčasne pre fyzické aktivity ako aj každodenné prechádzky.

TECHNOLÓGIA ŠOŠOVIEK: PRIZM™ je nová technológia šošoviek Oakley®, ktorá dolaďuje videný obraz v závislosti od toho, aký šport pestujeme alebo tiež od podmienok prostredia, v ktorom sa aktuálne nachádzame, pričom zvýrazňuje farbu a zvyšuje kontrast. Oakley® Prizma sú prvé šošovky,ktoré boli vyvinuté pre konkrétne aktivity.
VÝHODY:
+ Lepšia ostrosť videnia, vďaka ktorej je vidieť všetko zreteľnejšie, čo umožňuje zrýchlené reakcie.
+ Zlepšené rozoznávanie farieb, ktorý pomáha postrehnúť to, čo je treba vidieť.
+ Optimalizácia schopnosti videnia a sledovania pohybujúcich sa objektov v dosahu zraku.
+ Vyššia výkonnosť a bezpečnosť. druhy šošoviek

LYŽIARSKE OKULIARE OAKLEY®
Dedičstvo inovácie značky Oakley® v navrhovaní a výrobe lyžiarskych okuliarov ma viacako 30-ročnú tradíciu. Od desaťročí sa návrhári koncentrujú iba na jednom, nemennom cieli: aby zabezpečili nadšencom zimných športov absolútne najvyššiu úroveň videnia a ochrany očí.
Farebné šošovky Oakley® ponúkajú najlepšie spojenie filtrov, farebného balansu a kontrastu farieb s cieľom maximalizácie videnia obrazu počas akýchkoľvek poveternostných podmienok. Patentovaná technológia šošoviek Oakley® Prizm™ zlomila „kód“ slnečných lúčov, blokujúc dĺžku svetelných lúčov vo farebnom spektre, ale zároveň zvyšujúc ostrosť videnia okolitého sveta. Výsledkom tejto technológie sú šošovky lyžiarskych okuliarov
s bezkonkurenčnou úrovňou kontrastu, ktorý umožňuje redukovať čas reakcie a zvyšuje produktivitu užívateľa. S technológiou Oakley® Hight Definition Optics® (HDO®) môžu športovci počítať so skvelými výsledkami, jasnosťou obrazu a ochranou pred nárazmi. Inovatívne riešenia dizajnu okuliarov a vzory ich jednotlivých komponentov optimalizujú komfort nosenia vďaka vyrovnaniu tlaku, priedušnosti a nivelizácii nahromadeného potu.